Nasz rozwój wewnętrzny

Przekaz:

Rozwój wewnętrzny

Ludzie mają magiczne wyobrażenie o sferze duchowej, że ona jest dobra rozsiewaniem, wskrzeszaniem. Świat Ducha to praca, wyzwanie, które masz przed sobą. W tle jest niepewność, bo dotykasz i nie wiesz, czy to jest do dotknięcia, chwytasz diament i masz nadzieję, że to na prawdę jest diament. Musisz sprawdzić, musisz się przekonać, podotykać wszystkiego, by niepewność zamienić w pewność, by dać sobie radę.

Wewnętrzny Świat Twój to przestrzeń pracy. Energia nie jest ciszą, zatrzymaniem, to przepływ, im bardziej intensywny, tym więcej w nim dobrego, DOBRA się dzianie. Energia to połączenia, system komunikacji ponad wszystkim, co nawet wyobrazić sobie możesz. By ten system funkcjonował dobrze, potrzeba mu lekkiego wewnątrz Ciebie podejścia, pełnego ufności, Miłości i zaufania do tego, co jeszcze nie poznane, co dopiero poznałaś, do połączeń, którymi ciągle docierają do Ciebie uczucia, myśli.

Rozwój wewnętrzny to wielkie wyzwanie. Gdy dołączysz do tego Materię, to wyzwanie niemal podwójne. Jest Prawo Materii i komunikacja w Energii, którą nazwaliśmy dla Was – wirem wciąż odnajdującym w sobie siłę, sens, dlatego nieskończoność w sobie posiadającym. Wyzwaniem staje się połączenie Energii z Materią, by tutaj również powstała komunikacja na każdej płaszczyźnie taka sama. Przecież komunikacja, która dokonuje sie w Energii, nie może być lepsze od tej, która zachodzi w Materii. Przecież masz budować JEDNOŚĆ.

Starasz się wypełnić maksymalnie Energią Materię. Czy zabraknie Ci tej Energii? Nie, bo gdy ona jest w werwie, lekkości, nie zatrzyma jej nikt, dotrze do sedna Ciebie. Zawarte w niej informacje docierają wszędzie. Są w czakrze serca, w sercu Twej Energii i w rozumności Twojej, w głowie, przełożone na to, co tutaj ludzie przez wieki wymyślili jako system porozumiewania się ze sobą – na dotyk, literę, dźwięk, symbol, wiedzę wyłożoną.

Próbujesz ten cały zasób informacji połączyć, by jedna wiedza płynęła z ciebie, by umysł był połączony z sercem – nie dwie równoległe drogi, tylko jeden system komunikacji. Ci, którzy rozwijają się wewnętrznie, duchowo umieją tworzyć tę jedną drogę wyrażania siebie, łączą dwie struktury wiedzy, informacji, przepływu i stają się dla innych zrozumiali, klarowni. Zbudowanie takiego wspólnego systemu wyrażania siebie w stosunku do siebie i do innych pomaga uwierzyć, że dobrą drogą się idzie, pomaga odnaleźć w sobie siłę. Szukasz tej siły, pytasz gdzie ona jest? Postacie Duchowe mówią “Szukaj, odnajduj ją w źródłach wewnętrznych, w spokoju swojego rozumienia siebie i tej rzeczywistości”.

Rzecz w tym, by tutaj była rozmowa uczciwa, by wiedza Świata Ludzi i płynąca z Tamtej przestrzeni, wzbogacały siebie, niwelowały istniejące między nimi różnice, łączyły się, tworzyły nowe układy, konstelacje. Wyzwaniem jest, by to, co dzieje się w przestrzeni uczuciowości człowieka, łączyło się bez walki z tym, co stanowi Miłowanie, globalne wszechobecne.

Łączysz Miłość ludzką z Miłością, która z innych przestrzeni przychodzi. Starasz się Tamtą mądrość łączyć z tą, która od ludzi pochodzi. Docierasz do tego, co Twoja Głębia pojęła do tej pory, do Skarbów poprzednich Twoich pokoleń. I tak powstaje Wszechświat Człowieka, w nim Światła – symbol, że na styku tych wszystkich systemów połączeń, komunikacji, powstaje wspólne, uzgodnione, nie sprzeczne, nie wojujące.

Światło to pojednanie wewnętrzne, które dokonuje Energia z Materią w Tobie, pojednanie wiedzy wewnętrznej, ludzkiej z wiedzą nazywaną, tajemną w Tobie, pojednanie uczuciowości świata ludzi z dobrocią i Hymnem Istnienia, śpiewanym ponad ziemskimi drogami. Pojednanie to stan oświecenia, rozświetlenie, oświetlanie Światłem Jedności, w którym znajduje się wiedza zewsząd do Ciebie docierająca… Postacie Duchowe próbują Ci pokazać inny ogląd Twojej rzeczywistości. A a w złości. A łączysz wszystko, by nie było w Tobie zgrzytu wewnętrznego, przegrody, bariery, by była odwaga przyjmowania i dawania z siebie.

Stał się człowiek bardzo ważną strukturą Istnienia, bo w nim zaczęło się dziać coś ponad to, co było wcześniej. Człowiek zaczął chcieć więcej rozumieć, odczuwać, kreować i budować, czerpać z połączeń swoich energetycznych. Człowiek wziął się za bardzo ważną pracę, budowania swojego wewnętrznego, innego systemu. Płyną do niego informacje, wypełniają jak woda dzban. Energia przybiera na sile, stała się szybszym wirem. Zastanawia się skąd się biorą w nim myśli, skojarzenia, których wcześniej nie było, odwaga, że czyni dobre rzeczy dla siebie, dla ludzi, pewność, że tę drogę trzeba wybrać, a nie tamtą, zaufanie do Energii swojej? Bo tutaj się tyle podziało!

Wielką pracę wykonuje Człowiek. Nie zadowala się tym, że dostał ciało, że jest strukturą zwaną Energią, pragnie łączności ze swoją Głębią, chce by struktura która jest, w trakcie jego życia, bez potrzeby odchodzenia stąd, została zbudowana w inny nowy sposób. Nasłuchał się o Nowej Idei Istnienia, Nowej Epoce, że trzeba tej przestrzeni, ludziom i sobie dopomóc…

Świat Ducha nie mówi o ludziach niedobrze, wciąż powtarza – ludzie są dobrzy tylko drogę gubią. Zatem zmiana, transformacja Energii to czas w którym się odnajdą, tak gubić nie będą. A magia, tajemniczość, wiedza tajemna? To myśli I uczucia, jak JEDNOŚĆ tworzyć, jak ją wspomagać. Tajemnica? To nie szyfr, nie jakiś eliksir, który możesz wykopać z Ziemi, jak się go napijesz, przemiana się stanie. Przemiana to praca, praca…

Ogromna praca – zniwelować w sobie skromność, niepewność, zmienić pokorę hardą w pokorę godną, uwierzyć, że jest możliwość wbrew temu, co słyszysz o niemożliwości, krok po kroku budować w sobie, wokół siebie przestrzeń inną..

Jeśli zamieszkam w Twoim domu jako Duchowa Postać, będę stał w pokoju rozświetlając się Moim pułapem Istnienia. W ten sposób będę Ci mógł dopomóc, wesprzeć Ciebie… Będę Ci towarzyszyć, bo taka jest melodia serca Mojego, taki jest rytm uczuciowości M. Będę Twym Aniołem, który buduje wokół Ciebie bezpieczne, ciepłe. Będę dumny z Ciebie, gdy będziesz potem umiała sama być swoim Opiekunem, Aniołem. Czy wtedy odejdę? Nie, nie odejdę…

W tym Świecie, który rok zamyka, jak książkę przeczytaną, w którym Materia łaskawa i niekoniecznie, ludzie najadać się będą Energii strawą, będą chcieli dzięki tej strawie żyć długo. Będą chcieli wiedzieć, czego Materia pragnie, czego jej nie trzeba, będą na innych ludzi patrzyli ładnie, będą chcieli rozmawiać, u innych zobaczyć siłę siebie bronienia. Z jakiego powodu możesz komukolwiek żyjącemu na tej Ziemi życzyć niedobrego? Nie ma takiego powodu, istnieje dobrożyczenie…

Piękny Świat, którego się uczysz. Piękny Świat Duchowy, który poznajesz. Twoje stanięcie na wysokości zadania życia swojego, to połączyć to wszystko w jedno…

Jakub