Brońmy tego, co jest drogocenne

Przekaz:

Brońmy się przed szarością dnia, bo dzień nie chce być szary. Brońmy się przed ciemnością. Przecież każdy chce widzieć to, co w ciemności można zobaczyć, jako życia swojego drogę. Trzeba kreować dzień i każdą chwilę tego dnia, zaczerpnąć z tej chwili jak najwięcej. To wszystko się po prostu nazywa – twoje ludzkie szczęście.

Bronimy tego, co jest drogocenne. Na każdą rzecz, która znajduje się w zasięgu twojego wzroku, twojej ręki warto zwrócić uwagę, zastanowić się, jaką możesz mieć z tą rzeczą ciekawą, serdeczną, szczęśliwą relację. Przecież lubisz zanurzyć się w wodę. Lubisz być na słońcu. Lubisz wpatrywać się w drzewa, które rosną na tamtym brzegu. Każdy wykonuje swoje zadanie – ale w tym energii wirze, który można porównać do Istnienia tańca, i ta woda, i te drzewa, i Ty możecie być jednocześnie bardzo szczęśliwi. Na tym cała rzecz, ta Magia Istnienia polega… Bez względu na to, kto, co, jak wygląda i jaką spełnia funkcję, chodzi o to, by cała przestrzeń miała możliwość być po prostu szczęśliwą.

Szczęście jest kreowane, czasami nie przychodzi samo, jako prezent od tego, co znajduje się dookoła. Szczęście to twoja umiejętność spojrzenia, dotknięcia, docenienia, że z wielu elementów możesz zbudować bardzo sensowną całość.

Życzę Wam takiego w sobie, w swoim życiu, tutaj i właściwie wszędzie – szczęścia.

Wojtek

Karolinów – maj, czerwiec 2018

                  

Related Entries